Ubytování Jeseníky. Nabízíme levné celoroční ubytování v atraktivní lokalitě Kouty nad Desnou.

ubytování Jeseníky, chata Jeseníky

Červenohorské sedlo

Skiareál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Je známou křižovatkou zimních, ale i letních turistických cest. Nadmořská výška Červenohorského sedla je 1013 m. Lyžařské sjezdovky v SKI areálu mají výšku 862 až 1164 m. Tato poloha dává předpoklad pro kvalitní zimní sezónu od poloviny prosince do konce března.

Červenohorské sedlo se řadí mezi nejznámější střediska sjezdového lyžování na Moravě a zároveň je i kvalitním východiskem a křižovatkou lyžařských turistických cest. Na všech sedmi lyžařských vlecích různých délek nabízí provozovatel, časové i bodové jízdenky. Návštěvník si může vybírat mezi terény od těch vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům.

Aktuální informace o středisku, stavu sněhové pokrývky zde:

 

Prohlédněte si panoramatickou mapu lyžařského areálu Červenohorské sedlo, obsahující všechny podrobné informace o středisku. Klikněte na obrázek níže.

sedlo

V prostoru Červenohorského sedla naleznou návštěvníci také veškeré další služby včetně servisu, úschovny, půjčovny, lyžařské školy, kapacitního parkoviště zdarma a kvalitního stravovacího i ubytovacího zázemí. Dopravu na Červenohorské sedlo zajišťují skibusy a kyvadlová doprava s návazností na spoje Železnice Desná. K dopravě lze také využít linkový autobus Šumperk-Jeseník .

Díky své poloze - Červenohorské sedlo leží na hlavní hřebenové trase Jeseníků - se stalo vyhledávanou křižovatkou běžeckých tras, z nichž podstatná část je strojově upravována. Asi nejvyhledávanější trasou se vydávají lyžaři-běžci jižním úbočím Velkého Klínovce, dále na Švýcárnu a do oblasti Praděda, v opačném směru pak směrem na Keprník a Šerák.