Ubytování Jeseníky. Nabízíme levné celoroční ubytování v atraktivní lokalitě Kouty nad Desnou.

ubytování Jeseníky, chata Jeseníky

Provozní informace

SAUNA 

saunaPřed vstupem do sauny si odložte oblečení, osprchujte se mýdlovou vodou a osušte se. Doporučená teplota vzduchu se pohybuje mezi 80 – 100 stupni. Vyšší teplota není vhodná a je zdraví nebezpečná. Nejvyšší teplota u stropu se pohybuje až okolo 110 stupňů a nejnižší na podlaze –okolo 40 stupňů.

Do sauny vstupujte bez obuvi, s osuškou. Sundejte zlaté řetízky a šperky.  Usedněte nebo si lehněte na lavici. Optimální teplota pro začátečníky by měla být cca 75 stupňů. Při saunování se lehce masírujte.  Délka pobytu může být rozdílná, většinou okolo 10–15 minut. Při saunování dětí dochází velmi rychle k přehřátí organismu a délka pobytu musí být úměrně kratší. Pobyt v sauně  musí být příjemný se závěrečným pocitem mohutného pocení.

Po saunování se krátce osprchujte studenou vodou,  začínejte od dolních končetin. V zimních měsících je možno k ochlazení použít sníh ve velmi krátkém intervalu.  Po usušení lze vykonat několik  protahovacích cviků. Dle osobní potřeby saunování můžete opakovat. Pro správný účel kvalitního saunování můžete saunovací proces opakovat 3×. Po 3. fázi saunování se důkladně osprchujte mýdlem a odpočiňte si. Důležitý je stálý přísun tekutin.Vysušenou pokožku ošetřete vhodným krémem. Po procedůře je vhodná relaxační masáž. 

Poplatek sauna: 150 Kč/den

VÍŘIVKA

jeseníkyDodržujte základní hygienické návyky. Před vstupem do vířivky se důkladně osprchujte!! Pokud tak neučiníte, dojde ke zpěnění vody ve vířivce a vzniku mastných kol na povrchu, což nelze reklamovat jako závadu!! Je nezbytné z těla odstranit zbytky deodorantů, parfémů, mýdla a šampónů. Po osprchování používejte prosím na terase nazouváky, předejdete tak zanesení nečistot a písku do vířivky. Tyto nečistoty mohou způsobit poruchu čerpadel a poškrábat skelet vířivky. Stav vířivky je po ukončení pobytu kontrolován.

Ve vířivce platí zákaz kouření, konzumace jídla a nápojů.Vstup dětí do vířivky je povolen pouze s dozorem dospělé osoby. Do vířivky  vstupuje každý návštěvník na vlastní zodpovědnost. V případě nemoci je vstup do vířivky ZAKÁZÁN. Zdravotní stav a návštěvu vířivky konzultujte se svým lékařem.

Prosím, nepřenastavujte ohřev a filtrační cyklus..Teplota vody ve vířivce je nastavena výrobcem výrobcem na 36°C, nelze samovolně upravovat! Ovládejte pouze čerpadlo 1,2,3, vzduchové čerpadlo, osvětlení a případně rádio. Dodržujte prosím povolený počet osob ve vířivce. V případě většího počtu dojde k přelití vody, hladina klesne pod senzory vody. Nebude možné spustit filtraci ani masážní trysky. Je nutné vodu dopustit! Před odchodem spusťte FILTRACI a nasaďte termokryt a ujistěte se, že jsou senzory pod hladinou. Pokud filtraci nespustíte, voda se zakalí.

V případě poškození nebo znečištění zařízení je návštěvník povinen škodu ohlásit a uhradit provozovateli.

Poplatek vířivka: 400 Kč (na každý den pobytu) / objednává se vždy na celý pobyt/ nelze jen na určité dny!!!

jeseníky